Centrum Prawa Designu, Mody i Reklamy Uniwersytetu Śląskiego wydało najnowszą publikację z naszym udziałem

Centrum Prawa Designu, Mody i Reklamy UŚ (CPDMR UŚ) w odpowiedzi na sytuację pandemiczną w kraju i za granicą przygotowało opracowanie pt. „Zabezpieczenie ciągłości działania odzieżowego lub tekstylnego zakładu produkcyjnego. „Odmrożenie” sektora TCLF w czasach pandemii koronawirusa”.

W całości do pobrania TUTAJ.

 

Opracowanie zawiera zbiór przykładowych procedur wewnętrznych dot. bezpieczeństwa i warunków sanitarnych w zakładzie pracy. Zostały one przygotowane na przykładzie dwóch spółek produkcyjnych, choć procedury dla niej stworzone mają zastosowanie tak w całym sektorze TCLF, jak też w wielu innych, opartych na ciągłości dostaw.

Procedury, które oddajemy Państwu, były stosowane empirycznie w zakładach pracy odpowiednio 240- i 170-osobowych od dnia 2 kwietnia 2020 do dziś ze skutkiem 0 przypadków zakażeń wewnątrzzakładowych. Pozwoliły one na wykrycie po jednym przypadku zakażenia zewnętrznego oraz na szybkie przeciwdziałanie poprzez niedopuszczenie pracownika do pracy i odesłanie go na kwarantannę.

Opracowanie udostępniamy w maju 2020, tj. w miesiącu, gdy CPDMR UŚ staje się oficjalnie Centrum Badawczym na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Patpol Legal jest patronem medialnym publikacji. Polecamy!

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email